• Študentský večierok
  • 41. ročník SOČ
  • Dejepisná olympiáda
  • ISIC súťaž o skipasy

Vyhraj skipas v jednom z TOP 19 lyžiarskych stredísk na Slovensku. Do losovania budú zaradení len držitelia platných preukazov ISIC/EURO26.

Zapoj sa do súťaže:

• Úspešný nový rok 2019
  • Poďakovanie
  • Mikuláš na našej škole

Ako to už tradične na našej škole býva, aj tento rok k nám chodil Mikuláš  so svojimi pomocníkmi. Naladil nás na vianočnú atmosféru a  potešil kultúrnym vystúpením. Ďakujeme!

• Nová CNC brúska v Spojenej škole na Ul. Ľ. Podjavorinskej v Prešove s podporou zriaďovateľa aj zamestnávateľa

Dňa 30. novembra 2018 prevzal riaditeľ Spojenej školy v Prešove ďalší CNC obrábací stroj, a to CNC brúsku od výrobcu Brousící stroje Kučera s. r. o., ktorú Spojená škola získala zo združených prostriedkov v hodnote 70 000.- €. Zriaďovateľ školy, Prešovský samosprávny kraj, na zakúpenie brúsky prispel čiastkou 40 000.- € a čiastkou 30 000.- € prispela firma SPINEA, s.r.o., pre ktorú budeme pripravovať žiakov na veľmi presné brúsenie v študijnom odbore 2411 K mechanik nastavovač (MN) a 2426 K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení (POaZSaZ).

Zakúpením tejto brúsky Prešovský samosprávny kraj podporil odborné vzdelávanie žiakov Spojenej školy a v spolupráci so spoločnosťou SPINEA, s.r.o. rozšíril možnosti vzdelávania žiakov v študijných odboroch MN a POaZSaZ o presné brúsenie.

• Prešovský Mikulášsky beh 2018

2. 12. 2018 sa žiaci našej školy Matej Krompaský z 2. D triedy, Norbert Staško a Adam Tomeček z 3. A triedy, Róbert Čop a Tomáš Štefaník zo 4.A triedy opäť zapojili do charitatívneho podujatia Prešovský Mikulášsky beh.

Svojou účasťou sa v uliciach mesta pridali k  mase asi 400 bežcov a užili si večerný beh. Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Bowling žiakov stredných škôl

Víťazstvom v oblastnom kole žiakov stredných škôl v bowlingu si Soňa Kovalčíková z 1.A triedy zabezpečila postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 20. 12. 2018.

Držíme palce do ďalšieho kola a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Získali sme prestížnu cenu

Na slávnostnej ceremónii v Bratislave Jakub Úškrt zo 4.E triedy získal strieborné ocenenie prestíížnej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Cenu si prebral od olympijského víťaza Mateja Tótha a britského veľvyslanca Andrewa Gartha.

K úspechu blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• T. Ragančík, Š. Sedlačko a D. Cauner postúpili do celoštátneho kola súťaže ZENIT

Dňa 19.11.2018 sa konalo v našej škole krajské kolo odbornej súťaže ZENIT v strojárstve, kde sa našim žiakom podarilo získať cenné úspechy: Tomáš Ragančík z 3. B triedy v kategórii S (pri výrobe súčiastky sa používajú základné operácie strojného obrábania) a  Šimon Sedlačko z 3. E triedy v kategórii R (pri výrobe súčiastky sa používajú ručné postupy) získali 1. miesto.

27. 11. 2018 v krajskom kole ZENIT v elektronike získal Dávid Cauner z 2.F triedy 2. miesto.

Všetci traja žiaci si zabezpečili postup do celoštátneho finále súťaže. Držíme im palce a veríme, že sa im podarí svoj postup obhájiť aj v konkurencii ostatných víťazov krajských kôl.

K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Výsledkové listiny

KK_zenit_2018_stroj_vysledkova_listina.pdf

Zenit-elektro-vysledkyKK2018v.pdf

• Jozef Huňady - absolútny majster SR

Jozef HUŇADY zo 4.D triedy získal prvenstvo v celoslovenskom finále súťaže Silnej ruky stredoškolákov a stal majstrom Slovenska v kategórii nad 80 kg a taktiež absolútnym majstrom SR.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Otestovali sme si digitálnu inteligenciu

Pod vedením Mgr. Juraja Beňačku sa naši žiaci zapojili do celoslovenského súťažného projektu Digitálna škola, v rámci ktorého absolvovali test z oblasti internetovej bezpečnosti. Súťaže sa zúčastnilo 63 škôl, nám patrí 8. miesto. V rámci východu sme obsadili 2. miesto.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Deň zdravej výživy

Deň 14.11.2018 sme v našej škole venovali diskúsii o zdravej výžive a zdravom životnom štýle. Žiačky 1.A triedy pripravili ochutnávku zdravých jedál a ponúkali informácie o dôležitosti vyváženej stravy a správnych stravovacích návykoch. Všetkým zúčastneným ďakujeme za spoluprácu.

• 3. miesto pre Mišku Olšavskú!

Michaela Olšavská zo 4.F triedy obsadila 3. miesto na celoslovenskej súťaži Mobil fest - súťaž krátkych filmov v kategórii dospelí. Odovzdávanie prebehlo v Košiciach s ambasádorom súťaž Mariánom Čekovským.

Mobilfest je medzinárodný festival videofilmov natočených mobilným telefónom. Jeho poslaním je rozvíjať kreatívne možnosti, ktoré ponúka svet mobilnej komunikácie.

Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Postúpili sme do celoslovenského finále

9. 11. 2018  sa žiaci našej školy zúčastnili oblastného kola súťaže Silná ruka stredných škôl pre stredoškolákov.

Jozef Huňady zo 4.D triedy bol mimoriadne úspešný - v kategórii nad 80 kg zvíťazil a zabezpečil si tak postup do celoslovenského finále v Košiciach.

Naša škola skončila na 2. mieste v hodnotení škôl.

Za vzornú reprezentáciu našej školy patrí zúčastneným žiakom pochvala a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.