• Nech si, aký si, potrebujeme aj tvoju krv!

• V tomto duchu sa nesie tohtoročná ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI, do ktorej sme sa zapojili aj my. Pre ľudí, ktorí potrebujú krv, sa tak každý žiak našej školy, ktorý daroval krv, stal hrdinom. Ďakujeme!yes
          • Spolupráca s firmami

• 29. 9. 216 sa uskutočnilo stretnutie s 18 firmami elektrotechnického a strojárskeho priemyslu. Diskutovalo sa o spolupráci s našou školou.

• 1. miesto

• Dňa 5.4.2016 sa chlapci našej školy zúčastnili majstrovstiev Prešovského kraja vo florbale. Napriek silným súperom sa našim chlapcom podarilo opať získať 1. miesto a priblížiť sa o krok bližšie k vysnívanému titulu majstrov Slovenska. Držíme im palce vo finálových zápasoch.

• Získali sme 3. miesto

• Finančnú odmenu 400 € pre školu za 3. miesto v súťaži STROJÁR - INOVÁTOR získal Filip KOS z 5. A triedy. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. yes

• Slávnostné otvorenie celoslovenskej súťaže ZENIT

• 9. 2. 2016 v telocvični školy sa uskutočnilo slávnostné otvorenie celoslovenskej súťaže ZENIT 2016, ktorého sa zúčastnili primátorka mesta Ing. Andrea Turčanová, vedúci odboru školstva PSK Ing. Karol Lacko, PhD., Mgr. Stanislav Slačka - predseda Celoštátnej odbornej komisie ZENIT a mnoho ďalších hostí.

Viac: fotoalbum ZENIT 2016

• Slávnostné otvorenie Centra odborného vzdelávania a prípravy

• Spojená škola sa môže pýšiť novým Centrom odborného vzdelávania a prípravy, ktoré bolo slávnostne otvorené 26. 2. 2016 za účasti predsedu PSK MUDr. Petra Chudíka, výkonného riaditeľa spoločnosti SPINEA, s. r. o. Ing. Ľubomíra Bezáka a ďalších významných hostí.

Centrum odborného vzdelávania pre priemyselnú automatizáciu a informačné technológie bude miestom stretávania sa žiakov našej  školy, tak aj iných satelitných stredných škôl a žiakov základných škôl s odborníkmi v oblasti automatizácie a robotizácie z radov našich učiteľov a zamestnávateľov, miesto s nadštandardným personálnym i materiálnym vybavením od firiem z oblasti elektrotechniky, automatizácie a robotizácie a informačných technológií.

• Hodina deťom

• Základným cieľom verejnej zbierky Hodina deťom je iniciovanie a podpora trvalých, pozitívnych zmien v živote detí a mladých ľudí. Aj my sme boli 4. 12. 2015 mostom medzi tými, ktorí chcú pomôcť a tými, ktorí pomoc potrebujú.

• Návšteva Heidrum Ferrari

• 25. 9. 2015 sa riaditeľ Ing. Anton Muška stretol na pôde našej školy s Heidrum Ferrari, ktorá zastupuje agentúru hodnotiacu implementáciu projektov podporených Švajčiarskym finančným mechanizmom. Cieľom návštevy bolo zhodnotiť priebeh a výsledky projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce, ktorý je financovaný z prostriedkov švajčiarskeho finančného mechanizmu. Naša škola zabezpečuje realizáciu projektu v oblasti elektrotechniky.

Ing. Muška skonštatoval, že tento projekt by mal slúžiť ako modelový príklad aj pre ostatných, ktorí majú záujem preniesť určité črty veľmi efektívne fungujúceho švajčiarskeho duálneho systému do nášho systému vzdelávania.

• Príma deň na strednej škole

• S radosťou Vám oznamujeme víťazov súťaže pre žiakov stredných odborných škôl o najlepšiu fotku s témou ,,Príma deň na škole“ v rámci projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce.

1. miesto: Príma deň v škole by bol, keby bol predmet hranie hier
              Autor: Peter Leško, 1. E trieda - výhra: Nikon D3200 + Objektív 18-55 AF-S

2. miesto: Škola skateboardu
              Autor: František Uličný, 1.E trieda - výhra: Nikon COOLPIX L330

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. yes

• Tréning zvládania agresívnych žiakov

• Pedagogickí pracovníci našej školy úspešne absolvovali Tréning zvládania agresívnych žiakov, ktorého cieľom bolo zabezpečiť starostlivosť, sociálnu oporu a bezpečnosť ľudí, ktorí sa ocitnú v krízových situáciách.

• Workshop na tému Nezamestnanosť absolventov na Slovensku a jej príčiny

• 12. 2. 2015 sa konal v Spojenej škole workshop na tému Nezamestnanosť absolventov na Slovensku a jej príčiny. Poodhalil priority, ktoré musia absolventi spĺňať, aby sa im podarilo zamestnať sa.

Viac na:

• Malá kvapôčka s veľkým poslaním

• Táto akcia dobrovoľného darovania krvi sa uskutočnila 21. 3. 2014 v ZOC MAX v Prešove. Už tradične túto vzácnu tekutinu darovali aj naši žiaci. Ich šľachetný čin darovať krv môže rozhodnúť aj o osude iného človeka a zachrániť mu život. Ďakujeme!

• Navštívil nás švajčiarsky veľvyslanec

• 14. 11. 2014 navštívil našu školu švajčiarsky veľvyslanec J. E. Alexander Wittwer s delegáciou v rámci Švajčiarsko-slovenského projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce, vďaka ktorému sa má viac absolventov uplatniť na trhu práce.

Švajčiarsky veľvyslanec a riaditeľ školy Ing. Anton Muška vo vzájomnom rozhovore  skonštatovali veľmi dobrú úroveň švajčiarsko-slovenskej spolupráce a podčiarkli ochotu a zámer pokračovať v nej aj naďalej.

• Valentínsky deň

• Sv. Valentín inšpiroval aj žiakov našej školy, ktorí doručovali nielen valentínsku poštu, ale každý žiak a zamestnanec školy získal aj valentínske srdiečko. V súťaži "O najlepšie oblečenú triedu v štýle Valentína" získala prvenstvo 2. A trieda, ktorá si pochutnala na skvelej torte.

Ďakujeme organizátorom valentínskeho dňa.

Viac vo fotoalbume.