• U primátora

• Riaditeľ školy Ing. Anton Muška a žiaci zo Zespoł Szkół v Połańcu z Poľska v rámci medzinárodnej spolupráce škôl navštívili aj prešovského primátora Pavla Hagyariho.

• E-learning

• Začíname s elektronickým vzdelávaním - fenoménom 21. storočia. Moodle vám bude slúžiť na vzdelávanie pomocou kurzov založených na internete.

Viac informácií nájdete v sekcii E-LEARNING na lište vľavo.

• Švajčiarsko-slovenský projekt

• Riaditeľ školy Ing. Anton Muška v dňoch 9. 6. - 13. 6. 2013 absolvoval pracovné stretnutie vo Švajčiarsku  v rámci švajčiarsko-slovenského projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce. Cieľom projektu je posilniť a rozvinúť spoluprácu medzi zamestnávateľmi a SOŠ tak, aby sa čo najviac žiakov z týchto škôl umiestnilo na trhu práce. Do projektu je zapojených 10 stredných škôl v rámci Slovenska:

SOŠ technická, Ľ. Podjavorinskej 22, Prešov - odbor elektrotechnika

SOŠ technická, Volgogradská 1, Prešov - odbor stavebníctvo

SOŠ technická, Šurany - odbor elektrotechnika

SOŠ chemická, Bratislava - odbor technická chémia

SOŠ Nováky - odbor životné prostredie

SOŠ obchodu a služieb, Levice - odbor ekonomika

SOŠ Bratislava - odbor cukrár, pekár

SOŠ Kežmarok - odbor potravinárstvo

SOŠ Bratislava - odbor kaderník, vizážista

SOŠ sklárska, Lednické Rovne - odbor sklárstvo

Viac informácií: http://siov.sk/odborne-vzdelavanie-a-priprava-pre-trh-prace/20553s

• Nová partnerská zmluva Prešov - Praha

• Riaditeľ našej školy Ing. Anton Muška a riaditeľ Střední školy automobilní a informatiky v Prahe Ing. Milan Vorel uzatvorili PARTNERSKÚ ZMLUVU. Celý akt podpisu novej spolupráce sa konal 13. 02. 2013 na pôde našej školy. Cieľom zmluvy je prehĺbenie a rozšírenie spolupráce, výmena skúseností, poznatkov spojených s činnosťou školských zariadení. Obsah zmluvy je zameraný na tieto okruhy: spolupráca na medzinárodných projektoch, vzájomná výmena študentov vo forme študijných pobytov, spolupráca na športových a kultúrnych podujatiach, organizovanie medzinárodnej IT súťaže. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu a prehlbujúce sa priateľstvo.

Partnerska_zmluva.pdf

• Separujeme PET fľaše !!!

• Veríme, že nikomu z vás nie je ľahostajné, v akom prostredí žijeme, a preto sa aj vy zapojíte do triedenia odpadu.V rámci environmentálnej výchovy sa aj naša škola zapojila do separácie odpadu. Na chodbách sú umiestnené zberné nádoby určené výhradne na zber PET fliaš. Na odbornom výcviku separujeme použité batérie a technický odpad.

• Natáčanie klipu skupiny The Cubes

• V telocvični našej školy natáčala  skupina The Cubes (Katka Knechtová, sestry Petra a Jana Humeňanské) videoklip k skladbe Tomorrow.